• Dehtářská 10°
    Běháte sami? Běhejte s námi ...
  • Běžecký závod na Vysočině
    Přijď si vyzkoušet závod, kde nemusíš být první,
    ale i tak ochutnáš pocit vítězství.

Běžecký závod na Vysočině - Dehtářská 10°

Myslíš, že máš ještě hodně sil? Běháš rád?

Šestý ročník běžeckého závodu se koná pod záštitou obce Dehtáře. DEHTÁŘSKÁ 10° - 10km a 20km je určený pro širokou veřejnost všech věkových a výkonostních kategorií. Vyhrává opravdu každý, ten nejlepší soudek piva nebo běžeckou obuv a nebo i něco víc ;), ti pomalejší medaili s překvapením a všichni především pocit z vítězství nad sebou samým. V ceně startovného je občerstvění během i po závodu včetně pivo/limo, klobásy oficiální tričko závodu… Sprchy jsou k dispozici v zázemí RS Kletečná. Trať je vedena kopcovitými kouty Vysočiny po zpevněných cestách a asfaltkách. Přijďte se proběhnout a udělejte tak něco pro své zdraví. Pokud jste líní, přijďte alespoň fandit nebo pomoci s organizací.

Propozice závodu

Název závodu
Dehtářská 10°/20 – je běžecký závod na Vysočině.

Pořadatel
Závod Dehtářská 10/20 pořádá EndorFun z.s., sídlo: Dehtáře 4, 393 01 Pelhřimov

Datum konání
16.4.2022

Vyzvednutí startovního balíčku
Nově si můžete startovní balíček vyzvednout dva dny před závodem, a to před prodejnou Sport Vacík, Masarykovo náměstí 31, 14.4.2022 od 15:00 do 17:00

Místo registrace závodníků, startu a cíle
Areál rekreačního střediska Kletečná, sobota 16.4.2022 od 12:00-13:30. start závodu na 20km je ve 13:45 a na 10km ve 14:00.

Závod
Závodníci jsou hodnoceni dle startu ze startovní brány do průběhu cílové rovinky pomocí čipové technologie. Start je smíšený

Vyhlášení
Vyhlášení vítězů proběhne po závodu v 16:00 a 16:30

Technické zázemí

V areálu je zajištěné bezplatné parkování. bezplatná wifi je k dispozici v rámci areálu rs Kletečná. Areál disponuje i ubytováním a restaurací. více na www.zelivka.com

Startovní balíček
Při zápisu obdrží účastníci oficiální tričko závodu, dále je v rámci startovného zajištěno zázemí, teplá sprcha a medaile.

Během závodu je na kontrolních bodech trati zajištěno pro závodníky občerstvení, a to na 3,5km(8,5)/5km(10)/15km (ovoce, nápoj). V rámci startovného má k dispozici každý z účastníků nárok na občerstvení v cíli.(nápoj, klobása).

Registrace do závodu
Registrace do závodu probíhá od 17.1.2022 do 31.3.2022

Účastník registrovaný v období 17.1.2022-31.3.2022 obdrží startovní číslo, oficiální tričko závodu do odvolání, občerstvení v cíli, možnost využít zázemí rs Kletečná včetně sprch. Po tomto datu je registrace možná, ale už bez trička.Registrace do závodu probíhá výhradně elektronicky pomocí registračního formuláře, který je umístěn na stránce www.dehtarska10.cz. Lhůta pro zaplacení startovného 350kč je stanovena do 2.4.2022. Pokud nedojde k připsání částky na účet do této doby nebo k zaslání potvrzení o převodu emailem uvedeným na webových stránkách, dojde ke zrušení registrace.Mimořádně lze domluvit jinak.

Registrace v místě a den závodu je možná pouze za daných podmínek. Pořadatel závodu si vyhrazuje právo registraci uzavřít nebo upravit podmínky registrace, pokud to bude vyžadovat situace (např. předčasné naplnění limitu závodníků, zkrácení lhůty pro zaplacení apod.) Zaplacené startovné se nevrací, dá se pouze směnit, prodat či převést na jiného závodníka. V případě zásahu vyšší moci, kdy bude pořadatel nucen závod přerušit, uzavřít nebo zrušit start, se startovné nevrací.

Průběh závodu
Závodník vybíhá z místa startu, do cíle musí doběhnout přes kontrolní body ve stanoveném časovém limitu 2 hodiny pro D10 a 2:45 pro D20! Závodník běží po značkách a zpevněných lesních cestách podle pevně stanovené a značené trasy Dehtářské 10°/20, k navigaci smí použít jakoukoli mapu, buzolu, kompas nebo gps navigaci. Tempo běhu, strategii odpočinku, pití si volí závodníci sami podle aktuální fyzické a psychické situace. Každý závodník musí mít po celý závod viditelně umístěné startovní číslo. Je zakázáno použít k přesunu cizí předmět (automobil, motocykl, traktor, osla atd).

Kontrolní stanoviště a měřící zařízení:
Všichni závodníci startují hromadně na základě akustického signálu. Dále každý závodník musí proběhnout kontrolními stanovišti. Čas je měřený od proběhnutí startu po průběhu závodníka cílovou čarou a dle toho je sestaveno výsledné pořadí.

Doporučená výbava
Dostatek tekutin, nabitý mobilní telefon, věci na převlečení, finanční hotovost na jídlo.

Obecná pravidla závodu.

Registrace do závodu Dehtářská 10°

244

registrovaných závodníků

Pojďte si s námi zaběhat a poznejte krásy Vysočiny! Čeká vás skvělý sporovní zážitek a především úžasná parta lidí!

Registrovat do závodu

Kontaktní formulář

Dehtářská 10° – mapa závodu